ALBERTO GURSKO KALIGRAFIJA – LIETUVOS ATKŪRIMO JUBILIEJUI

vasario 11, 2018 Naujienos Komentarų nėra

2018 02 08 Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje (Vilniaus mokytojų namuose) atidaryta aktyvaus Lietuvos ir Čekijos draugijos nario profesoriaus Alberto Gursko kaligrafijos ir šrifto darbų paroda “Tekstai Lietuvai”. Prasminga, kad paroda surengta Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečio minėjimo išvakarėse.
Albertas Gurskas – kaligrafas, pripažintas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Menininko veikla plati ir įvairiabriaunė. Ryškiausi pėdsakai – kaligrafijos srityje: sukurta lietuviškoji kaligrafijos mokykla, parengtas ir išleistas mokslo veikalas “Kaligrafijos ir šrifto pagrindai”, sukurta daug originalių kaligrafinių kompozicijų. Kaip žinia, kaligrafija (graži rašysena) – tai mokėjimas aiškiai ir gražiai rašyti ranka, o šriftas yra vienas iš pagrindinių grafinio dizaino sudedamųjų elementų. Šiuolaikinė, ypač kompjuterinė, kultūra neįsivaizduojama be šrifto.
Parodoje eksponuojami darbai, sukurti nuo 2008 iki 2017 metų. Kaligrafijos ir šrifto priemonėmis autorius kuria nepralenkiamą vizualinį grožį, kuris kartu su labai įtaigiais ir prasmingais tekstais žiūrovui kelia didelį emocinį poveikį. Panaudojant įvairias šrifto variacijas, sukuriamos įvairios nuotaikos ir pati kaligrafija tampa dvasinės kūrybos raiška. Autorius savo darbams pasitelkia M. K. Čiurlionio, J. Marcinkevičiaus, V. Mačernio, V. Daujotytės, R. Granausko ir daugelio kitų lietuvių autorių tekstus. Darbų ekspozicijos visuma rodo autoriaus meistriškumą, įvairiapusiškumą, nuoširdumą ir didžiulį dėmesį Lietuvos kultūrai ir istorijai. Parodos atidarymo metu atsiskleidė dar vienas profesoriaus A. Gursko gebėjimas. Susibūrę “cecho” bičiuliai galingai uždainavo kelias lietuvių liaudies dainas. Klausantis po žemais parodų salės skliautais skambančios “Pjaun broliukai žalioj lankoj…” dainos, galėjai skirti gražų ir stiprų profesoriaus A. Gursko balsą.
Parodos atidaryme dalyvavo gausus Lietuvos ir Čekijos draugijos narių. Džiaugėmės puikia galimybe dar kartą pasigėrėti profesoriaus A. Gursko kūryba.
A.V.V.

Gursko par  atid foto (2)
Parodos atidarymo akimirka

apie Vyd_175928 (2)
Albertas Gurskas. Vydūno tekstas

Rašyti komentarą