ATKURTAI LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBEI – 30 METŲ!

kovo 11, 2020 Naujienos Komentarų nėra

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Lietuvos ir Čekijos draugijos pirmininkas prof. Algirdas Vaclovas Valiulis draugijos vardu pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Čekijos Respublika ir Slovakijos Respublika grupės pirmininką Edmundą Pupinį. Sveikinime sakoma: „Kovo 11-ąją iškovojome teisę gyventi teisingai, galimybę patiems tvarkytis savo gyvenimą laisvoje šalyje. Su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-čio paminėjimo, tautos vienybės ir ryžto švente!“

Lietuvos ir Čekijos draugija gavo LRS Tarpparlamentinių ryšių su Čekijos Respublika ir Slovakijos Respublika grupės pirmininko Edmundo Pupinio sveikinimą:

pup kovo11

Šventės išvakarėse Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis įteikė Vyriausybės kultūros ir meno premijas iškiliausiems kūrėjams, tarp jų igamečiam Lietuvos ir Čekijos draugijos nariui, grafikui ir kaligrafui prof. Albertui Gurskui. „Ši ceremonija nestandartinė. Tačiau ir Jūs esate nestandartiniai. Esate unikalūs. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečio išvakarėse turime didžiuotis savo valstybe, o tai, visų pirma, reiškia didžiavimąsi savo žmonėmis. Kultūros ir meno žmonės yra tie, kurie mąsto kritiškai, kurie formuoja kritiškai mąstančius žmones, o to kiekvienai stipriai visuomenei ypač reikia. Menininkus vertiname už drąsą ir gebėjimą savo kūryba išsakyti skaudžius dalykus, už tai, kad pakeliate mus visus virš kasdienybės ir ne banaliai pasakote paprastus dalykus“, – sakė Vyriausybės vadovas. Dar kartą sveikiname kolegą Albertą Gurską su šiuo aukštu kūrybinės veiklos įvertinimu ir linkime jam ilgų kūrybingų metų!

Linksmos Lietuvos atkūrimo šventės, puikios sveikatos, energijos ir optimizmo, Lietuvos ir Čekijos bičiuliai!

premijos
Kultūros ir meno premijų įteikimo ceremonija. Prof. Albertas Gurskas – ketvirtas iš kairės
www.lrvk.lrv.lt nuotrauka

Rašyti komentarą