ČEKIŠKAS RUDUO: NUO PILIŲ IKI ŠVEIKO, POEZIJOS IR AKSOMINĖS REVOLIUCIJOS

lapkričio 10, 2019 Naujienos Komentarų nėra

Lapkričio 12 d,, antradienį,  visi skubam į Sapiegų parką, į protų mūšį, kas geriausiai išmano šauniojo kareivio Šveiko nuotykius ir jo epochą. Kovos, kurias organizuoja Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga ir globoja Čekijos Respublikos ambasada, prasidės 18.30 val. Miesto laboratorijoje (Antakalnio g. 17, Vilnius). Ta proga pavartykime mūsų kolegos Almio Grybausko verstą iš čekų kalbos romaną, pasimėgaukime Jaroslavo Hašeko humoru, smagiu žodžiu ir veikėjų portretais, juk renginys skiriamas čekų literatūros metams! Čekų literatūros istorija Lietuvoje – tai ir mūsų draugijos istorija, kurioje neužmirštamus puslapius įrašė vertimų bei leidybos veteranai Stasys Sabonis ir Vytautas Visockas.

Čekijos ir Slovakijos ambasados bei Lietuvos Respublikos Seimo vadovybė maloniai kviečia į Čekijos Respublikos parodos „Aksominė revoliucija 1989″ ir Slovakijos Respublikos parodos „Kelias į laisvę“ pristatymą, kuris vyks 2019 m. lapkričio 14 d., ketvirtadienį, 13 val. Vitražo galerijoje (Seimo I rūmai). Parodos skirtos Aksominės revoliucijos Čekoslovakijoje trisdešimtmečiui. Norinčius apsilankyti organizatoriai prašo registruotis iki 2019 m. lapkričio 12 d. tel.+37052661054  ir/arba  elektroniniu paštu   vilnius@embassy.mzv.cz

Čekiškąją tematiką prasmingai tęs dar vienas  Lietuvos ir Čekijos draugijos rengiamas susitikimas –  lapkričio 29-ąją, antradienį, jau pamėgtoje Žirmūnų bibliotekoje (Žirmūnų g. 6) skambės čekiški motyvai lietuvių poezijoje. Žurnalo „Lietuva ir Čekija“ redaktorius Petras Algis Mikša pristatys naują leidinio numerį, apžvelgs jame nagrinėtas temas. Literatūros tyrinėtojas ir žurnalistas Virginijus Gasiliūnas aptars lietuvių poezijos sąsajas su Čekija. Galima bus išgirsti Vytenio Grabausko eilių skaitymus. Režisierius Justinas Lingys parodys dokumentinį filmą „Nežinoma Čekijos Lietuva“, kuriame pasakojama apie legendinę asmenybę, aktyvų XX amžiaus trečiojo dešimtmečio žurnalistą tarptautininką ir vertėją,  Lietuvos ir  Čekoslovakijos kultūrinių, literatūrinių ryšių puoselėtoją ir ugdytoją Praną Dovalgą.

Laukdami naujų susitikimų, pasidžiaukime įspūdžiais iš tebeveikiančios Vilniaus rotušėje parodos apie Čekijos pilis ir tvirtoves. Ne vienas jose buvome, apsilankysim dar kartą – kas tiesiogiai, o kas gėrėdamiesi puikiomis fotografijomis. Paroda veiks iki lapkričio 24 d.

cz pilys_20191105_171818
Grupė Lietuvos ir Čekijos draugijos narių parodoje Vilniaus rotušėje 2019 11 05

Rašyti komentarą