JONAS BUTKEVIČIUS: DAR VIENA KELIONĖ SPALVŲ JŪRA

vasario 11, 2018 Naujienos Komentarų nėra

2018 m. vasario 9 d. Lietuvos ir Čekijos draugijos narys  prof. Jonas Butkevičius pakvietė į savo tapybos darbų parodos „Spalvinės impresijos“ atidarymą mokymo centre „Žinių gausa“ Vilniuje, Kalvarijų g. 2.

Į parodos atidarymą susirinko gausus būrys Jono draugų, buvusių bendradarbių, tapybos bendražygių ar tapybos mokytojų. Savo sveikinimuose ir kalbose jie labai palankiai vertino Jono darbus, nes Jonas nebaigė kokių nors tapybos mokyklų, o savo darbus sukūrė palyginti greitai. Juokaujama, kad naujam įpročiui suformuoti reikia 66 dienų. Jonui, visą gyvenimą dirbusiam universiteto dėstytoju, gal tiek dienų ir nepakako, tačiau savito braižo paieškos išties neužtruko labai ilgai. Jo darbus vertino labai patyrę ir produktyvūs tapytojai, kurie pabrėžė, kad tapyba drobėje – protinio darbo, unikalios fantazijos, technikos bei įgūdžių simbiozės rezultatas. Tapačių darbų nebūna, kiekvienas kūrinys savaip unikalus. Kiekvienas paveikslas reikalauja naujų idėjų, savito spalvų derinio, naujų vaizduojamų objektų formų, nuotaikos ir kūrybinės energijos antplūdžio. Kūrybinėms idėjoms pasisemti būtina plėsti akiratį, būtent todėl dailininkas mėgsta keliauti, siekia pamatyti kažką nauja, pažinti neregėtas vietas, naujas kultūras ne tik Europoje, bet ir kituose kontinentuose.

- Tapau, ką matau, – sakė Jonas parodos atidarymo metu. – Man ši tapybos rūšis labai patinka, nes, tapydamas aliejumi, gali išgauti itin sodrias, natūralias spalvas.

Jonas prisijaukino spalvų paukštę,  o spalva – tai pojūtis, kurį žmogui formuoja specifiškao organizuota spalvinės regos sistema. Joną nuolatinis darbas, tobulėjimas bei troškimas tapyti susilaukia vis platesnio visuomenės pripažinimą. Pasveikinome Joną Butkevičių Lietuvos ir Čekijos draugijos narių vardu, pasidžiaugėme, kad draugijoje esama tokių iškilių žmonių ir palinkėjome naujų kelionių spalvų jūroje.

A.V.V.

IMG_20180209_165714

IMG_20180209_165705 (2)
Algirdo Vaclovo Valiulio nuotraukose – Jono Butkevičiaus tapybos darbų parodos atidarymas

Rašyti komentarą