PAMINĖJOME ČEKIJOS VALSTYBINGUMO IR NEPRIKLAUSOMYBĖS ŠVENTES

rugsėjo 28, 2019 Naujienos Komentarų nėra

2019 rugsėjo 26 d. Čekijos Respublikos ambasadoje Vilniuje surengtas priėmimas  Čekoslovakijos nepriklausomos valstybės gimimo dienos proga. Kartu pažymėtos  svarbiausio Bohemijos ir Moravijos globėjo, Čekijos princo ir šventojo bei Čekijos valstybingumo simbolio Šv. Vaclavo mirties metinės (mirė 935 m. rugsėjo 28 d., palaidotas Šv. Vito, Vaclavo ir Adalberto katedroje Prahoje). Priėmime dalyvavo Lietuvos politikos, kultūros, mokslo, verslo  ir kitų sričių atstovai, užsienio šalių diplomatai, Lietuvos ir Čekijos draugijos nariai.

Priėmimo pradžioje iškilmingai nuskambėjo Čekijos Respublikos, Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos himnai. Juos įspūdingai atliko jaunoji solistė Lėja Danielė (mokytoja Raimonda Tallat-Kelpšaitė, Vilniaus B. Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla), kanklininkė Ūla Paliokaitė (mokytoja Aistė Bružaitė, Vilniaus B. Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla), smuikininkės Anastasija Kuršukaitė ir jos mokytoja, taip pat pianistė ir aranžuočių autorė Juliana Danielienė  iš  Nemenčinės muzikos mokyklos. Kreipdamasis į  susirinkusius, Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Vytas Korseltas (Vít Korselt) pabrėžė istorinę šių datų svarbą kovoje dėl nepriklausomybės ir jos įtvirtinimo. Jos asocijuojasi ir su šiemet pažymimu Baltijos kelio 30-mečiu, išreiškusiu tautų valią laisvei ir demokratijai. Šiandien Čekija ir Lietuva, Europos Sąjungos ir NATO narės, aktyviai bendradarbiauja politikos, ekonomikos, kultūros ir gynybos srityse, realizuodamos istorinius mūsų tautų siekius ir idealus.
Po vasaros džiaugsmų  susirinkę beveik visi Lietuvos ir Čekijos draugijos nariai turėjo smagią progą pabendrauti ir tarpusavyje, prisiminti draugijos išvykas į Rokiškį, Kauną ar Paberžę. Renginyje buvo malonu susitikti su Rokiškio kultūros centro darbuotoja Aušra Gudgaliene  ir prisiminti XX Rokiškio tarptautinį vargonų muzikos festivalį, kurio viename iš trylikos koncertų muzikavo maestro Gediminas Kviklys (vargonai), o kitame Martin Maximilian Kaiser (vargonai, Čekija). Taip pat pasitarta dėl artimiausių draugijos darbų ir kitų aktualijų.

IMG_20190926_152231 IMG_20190926_152206

Nuotraukose – Lietuvos ir Čekijos draugijos nariai su Čekijos Respublikos ambasadoriumi Vytu Korseltu (centre)

 

Rašyti komentarą