GRAŽIŲ, PRASMINGŲ IR VILTINGŲ ŠVENTŲ VELYKŲ, KRÁSNÉ VELIKONOCE!

balandžio 2, 2021 Naujienos Komentarų nėra

Ir vėl  Velykos,  čekiškai – Velikonoce! Jau antrąkart kitokios, uždaresnės, be įprastinio šurmulio, kelionių, susitikimų, tačiau tokios prasmingos prisikėlimo viltimi ir pavasario džiaugsmu. Švęsime jas šeimoje, savo namuose, interneto erdvėje. Sulauksime dar tų linksmybių, o dabar abiem šalims svarbiausia – sveikata, atsargumas, kuo mažesnė kiekvieno rizika. Juk tai taip natūralu – visomis išgalėmis pergyventi  išbandymus, atsigauti, nepasiduoti blogai nuotaikai. Čekai šiemet siūlo pasitikti šventę kuo arčiau gamtos, marginti kiaušinius tik jos pasiūlytais dažais – svogūnais, kopūstais, špinatais, atsisakyti didžiausios beskonybės – iš parduotuvės parsineštų lipdukų ar spalvotų blizgučių. Galėtume jiems tik pritarti – turime ir mes ne mažiau išradingų technikų ir senų tradicijų.

Tai kas, kad šiemet toks pavasaris vėlyvas
Ir nematyti dar pražydusių gėlių.
Tegul Velykų džiaugsmas kiekvienoj širdy bus gyvas
Su pumpuruota gluosnio ar berželio šakele,

Gražių, prasmingų, viltingų šv.Velykų!

 – sakoma Lietuvos ir Čekijos draugijos pirmininko  prof. Algirdo Vaclovo Valiulio sveikinime draugijos nariams ir mūsų bičiuliams iš Lietuvos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių grupės.

Švenčių proga mūsų draugiją sveikina Lietuvos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Čekijos Respublika ir Slovakijos Respublika grupės pirmininko pavaduotojas Edmundas Pupinis:

2021 velyk pup

 

Rašyti komentarą