PAMINĖTAS ČEKIJOS NARYSTĖS NATO 25-METIS

gegužės 14, 2024 Naujienos Komentarų nėra

2024 m. gegužės 13 d. LR Seimo lankytojų centre atidaryta paroda „25-eri Čekijos Respublikos metai NATO“. Ją atidarė atvykusi oficialaus vizito į Lietuvą Čekijos Respublikos parlamento deputatų rūmų pirmininkė Markéta Pekarová Adamová ir Čekijos Respublikos ambasadorius Alešas Opata. Iš parodos stendų matyti, kaip keitėsi Čekijos Respublikos ginkluotosios pajėgos, šaliai įstojus į NATO. Ir šiuo metu Lietuvoje yra Čekijos Respublikos ginkluotojų pajėgų dalinys, kuris dalyvauja tarptautinėse pratybose. Aukštieji Čekijos Respublikos asmenys pristatė tuos pokyčius, pasidžiaugė NATO stiprybe ir bendradarbiavimu su Lietuvos Respublikos ginkluotosiomis pajėgomis. Atsakomąjį žodį tarė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Seimo Kultūros komiteto pirmininkas,  Tarpparlamentinių ryšių su Čekijos Respublika ir Slovakijos Respublika grupės pirmininkas prof. Vytautas Juozapaitis. Tą pačią dieną pokalbiai buvo tęsiami Čekijos Respublikos ambasadoje, į kuriuos buvo pakviesti ir Lietuvos ir Čekijos draugijos nariai.

A.V.V.

Screenshot 2024-05-14 at 19.48.37
Parodos atidaryme kalba Seimo Kultūros komiteto pirmininkas ir Tarpparlamentinių ryšių su
Čekijos Respublika ir Slovakijos Respublika grupės pirmininkas prof. Vytautas Juozapaitis

Screenshot 2024-05-14 at 19.47.10

Iš kairės: Lietuvos ir Čekijos draugijos narės Janina Balsienė, Dalia Bukelevičiūtė, Čekijos Respublikos parlamento deputatų rūmų pirmininkė Markéta Pekarová Adamová ir draugijos narys Algirdas Vaclovas Valiulis

 
Screenshot 2024-05-14 at 19.46.35
Lietuvos ir Čekijos draugijos nariai su Lietuvos Respublikos Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen (antra iš dešinės)

Rašyti komentarą