ATSISVEIKINO ČEKIJOS AMBASADORIUS LIETUVOJE VYTAS KORSELTAS (VÍT KORSELT)

rugpjūčio 10, 2023 Naujienos Komentarų nėra

Baigdamas savo misiją, 2023 m. rugpjūčio 8 d. Čekijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius  Lietuvoje Vytas Korseltas (Vít Korselt) surengė priėmimą Čekijos ambasadoje Vilniuje.  Savo veiklą baigė ir misijos vadovo pavaduotojas, ministras patarėjas Tomáš Vostrý, kurio pagrindinės funkcijos buvo politiniai ir konsuliniai reikalai, ekonomika ir prekyba. Gražią popietę į ambasadą susirinko gausus būrys svečių, atėjusių išlydėti ambasadorių ir kitus baigusius kadenciją darbuotojus. Tarp svečių buvo Lietuvoje reziduojantys užsienio šalių ambasadoriai,  Lietuvos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Čekijos Respublika ir Slovakijos Respublika grupės pirmininkas Vytautas Juozapaitis,  užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas, 2015-2020 m. buvęs Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Čekijoje Edvilas Raudonikis, Baltarusijos opozicionierė, kandidatė į Baltarusijos prezidentus 2020 m. Svetlana Cichanouskaja, Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė, Prezidento Valdo Adamkaus muziejaus-bibliotekos direktorius Arūnas Antanaitis, VGTU profesorius Vladislavas Petroškevičius, keli Lietuvos ir Čekijos draugijos nariai, kiti Lietuvos kultūros ir verslo atstovai. Lietuvos ir Čekijos draugijos  pirmininkė Dalia Bukelevičiūtė pasirūpino prisiminimo dovanėle, kuri renginio metu buvo perduota ambasadoriui. Vykusiuose pokalbiuose buvo prisiminti kultūriniai įvykiai ir renginiai Jonavoje, Rokiškyje, Kaune ir Vilniuje, kuriuose dalyvavo ambasadorius ir kurie buvo svarbūs draugijos veiklai.

Ambasadorius Vytas Korseltas savo skiriamuosius raštus įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei 2018 metų spalio 15 dieną.  Baigęs veiklą Lietuvoje, ambasadorius grįžta toliau dirbti Čekijos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje.

Parengė A.V.V.

Screenshot 2023-08-10 at 18.02.44

Nuotraukoje – atsisveikinimo akimirka su Čekijos Respublikos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Lietuvoje Vytu Korseltu. Iš kairės: Vytauto Didžiojo karo muziejaus vyr. muziejininkas Jindrichas Čeladinas, ambasadorius Vytas Korseltas, Lietuvos ir Čekijos draugijos narė Janina Balsienė, čekų literatūros vertėjas į lietuvių kalbą, poetas Almis Grybauskas, draugijos narys Algirdas Vaclovas Valiulis

Rašyti komentarą