ČEKŲ BAROKO MUZIKA ROKIŠKYJE IR VILNIUJE

rugpjūčio 18, 2022 Naujienos Komentarų nėra

Lietuvoje muzikos mylėtojų mielai buvo sutiktas rugpjūtį Lietuvoje viešėjęs Baroko muzikos trio iš Čekijos: Tomáš Thon (vargonai), Pavel Hromádka (trimitas) ir Dušan Foltýn (obojus). Trio dalyvavo dviejuose muzikos festivaliuose –  2022 m. rugpjūčio 15 d. Rokiškyje 23-ajame tarptautiniame vargonų muzikos festivalyje Šv. Mato bažnyčioje ir rugpjūčio 17 d. Kristupo vasaros festivalyje šv. Kazimiero bažnyčioje Vilniuje. Trio atliko čekų kompozitorių B. M. Černohorský, B. Finger, V. Vodička, J. Zach ir P. J. Vejvanovský kūrinius. Vargonų, trimito ir obojaus derinys yra retai sutinkamas muzikos pasaulyje, bet tuo pačiu ne ką mažiau patrauklus ir netikėtas muzikos instrumentų derinys. Atlikėjų kūrybinis braižas išsiskiria koncertų programų konceptualumu, per kurį netikėtais rakursais atsiskleidžia tiek muzika, tiek koncertinės erdvės.

Rokiškyje svečius iš Čekijos pasveikino Rokiškio tarptautinio vargonų muzikos festivalio vadovė Aušra Gudgalienė ir Čekijos Respublikos ambasados ministras patarėjas Tomáš Vostrý, o Vilniuje – Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Vít Korselt bei Lietuvos ir Čekijos draugijos pirmininkė doc. dr. Dalia Bukelevičiūtė.

Draugijos nariai mena, kad festivalio Rokiškyje iniciatyva yra susijusi su draugijos veikla ir  jos atstovais, paskatinusiais rengti šį festivalį, kuris jau gyvuoja daugiau nei dvidešimt metų ir turi savo tradicijas, festivalis yra skiriamas čekų muzikui, pedagogui ir vargonininkui Rudolfui Lymanui atminti. Lietuvos ir Čekijos draugija, kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet finansiškai parėmė muzikų iš Čekijos atvykimą į Lietuvą ir jų dalyvavimą festivaliuose Rokiškyje bei Vilniuje.

Besidomintiems čekų muzika linkime rugsėjo 10 d. nuvykti į Rokiškyje vis dar vykstantį vargonų muzikos festivalį ir apsilankyti Šv. Mato bažnyčioje vyksiančiame koncerte „Peteris Ebenas PASAULIO LABIRINTAS ir ŠIRDIES ROJUS. J. A. Komenskio (Comenius) kūrinio pagrindu“, kuriame čekų kompozitoriaus ir vargonininko P. Ebeno kūrinius atliks vargonininkė Jurgita Kazakevičiūtė, taip pat dalyvaus aktorius Rolandas Kazlas. Plačiau apie Rokiškio festivalį skaitykite čia.

cz barokas II
Festivalio akimirka

 

Rašyti komentarą