KOVO 11-OSIOS PRASMĖ IR ŠIOS DIENOS ATSAKOMYBĖ

kovo 10, 2022 Naujienos Komentarų nėra

Kovo 11-ąją minime Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Greta mūsų trispalvės plazda ir kovojančios Ukrainos vėliava. Kadaise ukrainiečių nacionalinis poetas Ivanas Franko rašė:

Kas mylės ir kentės,
Nepraradęs vilties,
Kieno kraujas smarkus,
Kas kovoj nesitrauks,
Kito gėlą atjaus,
O sėkme pasidžiaugs, -
Tik tas tikras žmogus.

(Vertė A.Dabulskis)

Šios eilutės primena ir ukrainiečiams, ir mums, ką reiškia savo krašto laisvė ir nepriklausomybė, laisvo žmogaus vertės pajautimas. Dramatiška kova dėl tautos ir valstybės likimo tęsiasi ir šią akimirką.
Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Lietuvos ir Čekijos draugijos pirmininkas prof. Algirdas Vaclovas Valiulis linki šviesios šventės ir pavasario džiaugsmų visiems draugijos nariams. „Kovo 11-ją nepriklausomybės siekis tapo kūnu, kuris suvienijo Lietuvos žmones. Ir šiandieną svarbu neprarasti tikslo, kuris mus jungtų jau laisvoje šalyje. Pasaulyje vėl prasiveržė karo baisybės, todėl tikėkime giedra Lietuvos ateitimi, mylėkime ir gerbkime savo šalį, stiprinkime jos žmonių vienybę. Džiugios ir gražios šventės!“ – rašoma jo sveikinime Lietuvos Respublikos Seimo tarpparlamentinių ryšių su Čekijos Respublika grupės pirmininko pavaduotojui Edmundui Pupiniui.
Lietuvos ir Čekijos draugija taip pat gavo Seimo nario E. Pupinio sveikinimą:

2022 03 11 Pupinio

Rašyti komentarą