KULTŪROS NAKTĮ – ČEKŲ ŠOKIO SPEKTAKLIS „VEDLYS“

birželio 15, 2022 Naujienos Komentarų nėra

2022 m.  birželio 17-ąją – tradicinė Kultūros naktis su ryškiu čekišku akcentu! Kviečiame apsilankyti audiovizualiniame šokio spektaklyje “Vedlys“ Menų spaustuvėje Vilniuje, Šiltadaržio g. 6.

Tai reginys, nukeliantis žiūrovus į pasaulį be ribų, stebinantis išmone, dinamika ir optinėmis šviesos iliuzijomis. Gyvai skambant čekų kompozitoriaus Filipo Míšeko muzikai, netikėtai greitai kyla, griūva, formas keičia menamos sienos. Įspūdis kuriamas ne tiek išmaniosiomis  technologijomis, kiek dviejų šokėjų tikslumo, žmogiškumo ir organikos pagalba. Senas ir jaunas kūnas scenoje ištrina ribas tarp „tada“ ir „dabar“, klausia: ar atsigręžę į nugyventas dienas, sugebėtume išvengti to, ką šiandien pripažįstame buvus klaidomis? Ar mokėtume paklausti, priimti patarimus?
„Vedlys“ pelnė geriausio metų apšvietimo (šviesos dizaineris Dan Gregor), šokėjo (spektaklio protagonistas Jaro Ondrus) apdovanojimus ir publikos prizą (Čekijos šokio platforma, 2016). 2017 metais spektaklis tinklinės šokio organizacijos „Aerowaves“ buvo įtrauktas į įdomiausių Europos šokių projektų dvidešimtuką ir apkeliavo daugelį tarptautinių festivalių. Spektaklio kūrėjai – Věra Ondrašíková (koncepcija ir choreografija),  Dan Gregor (šviesų dizainas) , Filip Míšek (muzika),  Michal Rydlo (programavimo dizaineris), Jaro Ondruš ir Josef Kotěšovský (šokėjai),  Marta Ljubková (dramaturgija),  Hana Frišonsová (kostiumai).

Spektakliai prasideda 19:00, 20:00, 21:00, 22:00 (trukmė – 20 min.). Daugiau informacijos galite rasti Kultūros nakties svetainėje. Rengėjai kviečia šioje nuorodoje pasirinkti jums tinkamiausią laiką ir registruotis.

GUIDE-Vedlys

Rašyti komentarą