PASKAITA APIE VLADISLOVĄ JOGAILAITĮ IR ČEKIJOS MENĄ

gegužės 8, 2019 Naujienos Komentarų nėra

2019 m. gegužės 14 d., antradienį, 18 val. Valdovų rūmuose Vilniuje susitiksime su Čekijos Mokslų Akademijos Meno istorijos instituto mokslo darbuotoja dr. Helena Daniova (Helena Dáňová) ir klausysimės jos paskaitos „Vladislovas Jogailaitis (1456-1516) ir menas Čekijos žemėse“. Kaip žinoma, Jogailaičių dinastija, kilusi iš Lietuvos valdovo Jogailos,  valdė ne tik Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę, bet ir tuometinių Lenkijos, Čekijos ir Vengrijos karalysčių sostus. Tai buvo laikai, kai Jogailaičiai Vidurio Europoje turėjo tiek pat įtakos, kiek vėliau ir garsi Habsburgų dinastija. Jos kurtas kultūros paveldas iki šiol atsispindi Čekijos, Lenkijos ir Vengrijos meno kūriniuose bei architektūroje.

Čekijos Respublikos ambasada Lietuvoje bei Lietuvos ir Čekijos draugija kviečia visus besidominčius apsilankyti. Paskaita vyks čekų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.

Žemiau pateikiamoje www.quora.com nuotraukoje – Vladislovo salė Senuosiuose karališkuosiuose rūmuose Prahos Hrade, pavadinta Vladislovo Jogailaičio vardu ir sukurta šio valdovo iniciatyva.

vlad sale

Rašyti komentarą