SKAMBĖJO JAUNŲJŲ ATLIEKAMOS ČEKŲ MUZIKOS PARAFRAZĖS

birželio 8, 2023 Naujienos Komentarų nėra

2023 m. gegužės 26 d. įvyko jau antrasis respublikinis jaunųjų atlikėjų čekų muzikos konkursas „Čekų parafrazės“, startavęs 2021 m. Šį konkursą organizavo Lietuvos ir Čekijos draugija, Čekijos Respublikos ambasada Lietuvoje ir Vilniaus menų studija „Garsas ir spalva“. Konkursą globojo Tomaš Vostrý, Čekijos Respublikos ambasados Lietuvoje misijos vadovo pavaduotojas, projektui vadovavo Jūratė Danielienė, Nemenčinės muzikos mokyklos, menų studijos „Garsas ir spalva“ mokytoja metodininkė,  jį koordinavo Laura Vancevičienė, Čekijos Respublikos ambasados Vilniuje atstovė.
Jaunuosius muzikus iš visos Lietuvos pakvietė Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorija, kurios salėse ir nuskambėjo muzikos garsai bei vokalo balsai. Jaunieji muzikai varžėsi skirtingose kategorijose ir amžiaus grupėse. Visi dalyviai atliko po du kūrinius – vieną čekų autorių kūrinį ir vieną laisvai pasirinktą. Stygininkų grupėje varžėsi trylika 6-9 metų amžiaus vaikų, kurie iš čekų kūrėjų dažniausiai rinkosi Antoníno Dvořáko, Davido Popperio ir kitų kūrinius. Mažiausiai tik 7 dalyviai dalyvavo vokalo grupėje, tačiau jie jau buvo vyresni – 18-23 metų jaunuoliai, atvykę iš Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos
konservatorijos, VDU muzikos akademijos ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos. Konkurse nuskambėjo Antoníno Dvořáko, Leošo Janáčeko, Vítezslavo Nováko, Bedřicho Smetanos kūriniai. Gausiai dalyvių sulaukė trečioji pianistų grupė, kuri buvo padalyta į tris kategorijas pagal amžiaus grupes. 6-9 metų vaikų grupėje varžėsi net 18 dalyvių ir skambėjo Emilio Hradeckio, Martino Vozáro, Milano Dvořako ir kitų kūriniai. 10-12 metų vaikų grupėje varžėsi net 21 atlikėjas ir jie dažniausiai rinkosi Emilio Hradeckio, Bohuslavo Martinů ir Jano Ladislavo Dusseko kūrinius. 13-15 ir 16-18 metų vaikų grupėje dalyvavo 11 atlikėjų, kurie pianino garsais prakalbino Bohuslavo Martinů ir Petro Ebeno kūrinius.

Stygininkus, vokalistus ir pianistus vertino atskiros konkurso organizatorių sudarytos komisijos,  už atlikimą skyrusios pirmą, antrą, trečią vietas ir diplomą, Čekijos Respublikos  ambasada skyrė apdovanojimą už geriausiai atliktą čekų kompozitorių kūrinį. Lietuvos ir Čekijos draugija įteikė specialius prizus ir geriausiai pasirodžiusiems atlikėjams bei pademonstravusiems savitą čekų muzikos interpretaciją. Draugijos nariai Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas dr. Gediminas Kviklys ir muzikos mokytoja Nijolė Karaškaitė, išklausę atlikėjų, nusprendė, kuriems turėtų atitekti net šeši draugijos įsteigti specialūs prizai. Prizus vaikams įteikė ir nuoširdžiai už dalyvavimą padėkojo draugijos pirmininkė dr. Dalia Bukelevičiūtė.

Visa diena, praleista su muzika, liudijo, kad galime pasidžiaugti augančia talentinga jaunąja karta, kuri domisi čekų muzika,  ir įvertinti nuoširdų pedagogų triūsą rengiant atlikėjus, parenkant kūrinius ir organizuojant bendrus renginius, kurie stiprina dvišalius santykius.

 

Nuotraukose – 2023 metų Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkurso „Čekų parafrazės“ akimirkos

20230526_parafrazes

20230526_123558

20230526_124452

20230526_125116

20230526_su Bukelev

20230526_parafr

Rašyti komentarą