VALSTYBĖS DIENA: ŠVENTĖ IR ATSAKOMYBĖ

liepos 6, 2023 Naujienos Komentarų nėra

Liepos 7-ąją minime Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dieną. Tai proga pasidžiaugti tautos ir valstybės nueitu keliu, pasisemti pamokų iš mūsų istorijos, optimizmo, kantrybės ir atsakomybės, drąsiai ir įžvalgiai atsakyti į dabarties ir ateities iššūkius. Savo vietą šioje misijoje bando rasti Lietuvos ir Čekijos draugija, aktualizuodama istorinius mūsų tautų ryšius, skatindama tarpusavio supratimą ir bendradarbiavimą politikos, ekonomikos, mokslo, kultūros ir kitose srityse. Džiaugiamės, kad šios dienos renginiuose girdėti mums pažįstamų vardų ir veiklos akcentų.

Greta kitų ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi apdovanoti ilgametis Lietuvos ir Čekijos draugijos narys prof. Eugenijus Butkus – už indėlį į Lietuvos mokslo sistemos nuoseklų bei ilgalaikį vystymą ir garsinimą pasaulyje bei Pavelas Fischeris, Čekijos Respublikos Senato Užsienio reikalų, gynybos ir saugumo reikalų komiteto pirmininkas – už aktyvią veiklą stiprinant Lietuvos ir Čekijos tarpvalstybinius santykius, už demokratinių vertybių puoselėjimą. Sveikiname apdovanotuosius ir linkime jiems kuo geriausios sėkmės tolimesnėje veikloje.

 

crop_800x500_dsc_0419
Lietuvos ir Čekijos draugijos narys prof. Eugenijus Butkus apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi
lrp.lt nuotrauka

Šventės proga mus pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Čekijos Respublika ir Slovakijos Respublika grupės pirmininko pavaduotojas  Edmundas Pupinis:
Liepos 6 su SN

Rašyti komentarą