VALSTYBĖS DIENA: DRĄSIAI ŽENGTI PIRMYN, ATSAKINGAI ŽVELGTI Į ATEITĮ

liepos 5, 2021 Naujienos Komentarų nėra

Liepos 6-osios, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos išvakarėse Lietuvos ir Čekijos draugija gavo Lietuvos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Čekijos Respublika ir Slovakijos Respublika grupės pirmininko pavaduotojo Edmundo Pupinio sveikinimą:

2021 Mindaug sveik

Lietuvos ir Čekijos draugijos narių vardu jos pirmininkas  prof. Algirdas Vaclovas Valiulis pasveikino šios šventės proga Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Čekijos Respublika ir Slovakijos Respublika grupės pirmininko pavaduotoją Edmundą Pupinį.  Nusiųstame sveikinime sakoma:

Minėdami Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Mindaugo karūnavimą, didžiuojamės tūkstantmete šalies praeitimi. Ir šiandieną Lietuvos žmonės siekia kurti tokią valstybę, kurioje būtų miela gyventi ir dirbti ne tik mums patiems, bet ir mūsų vaikams.  Norime palinkėti visiems didžiuotis savo valstybe, kurią šimtmečiais kūrė ir gynė mūsų tėvai, seneliai ir proseneliai, dėl kurios daugelis paaukojo gyvybę. Švęsdami Mindaugo karūnavimo dieną, didžiuokimės savo valstybe ir darbais prisidėkime prie dar geresnės žmonėms, žvelgiančios į ateitį valstybės kūrimo.

Šimtmečiai skiria mus nuo  karaliaus Mindaugo laikų. Tačiau ir šiandien galime pasimokyti iš  Mindaugo strateginių įžvalgų ir pasirinkimų, valios kurti valstybę, kuri atlaikė sunkiausius išbandymus, patyrė savo triumfo ir šlovės akimirkas. Pasimokykime iš Mindaugo ir savo klaidų bei silpnybių. Vardan tos Lietuvos.  Su švente, mielieji kolegos!

paroda_kazimierenas-frag
Giedrius Kazimierėnas. Mindaugo karūnavimas. Lietuvos krikštas (fragmentas)
Lietuvos nacionalinio muziejaus nuotrauka

Rašyti komentarą