VILNIAUS KNYGŲ MUGĖJE – ČEKŲ RAŠYTOJA KATEŘINA TUČKOVÁ

vasario 21, 2023 Naujienos Komentarų nėra

2023 m. vasario 25 d., šeštadienį, 11.00 val. Vilniaus knygų mugėje,  Rašytojų kampe,  čekų rašytoja Kateřina Tučková pristatys ką tik lietuviškai pasirodžiusį savo romaną „Baltųjų Karpatų raganos“ (Žitkovské bohyně, pirmas leidimas 2012).
Romanas įkvėptas tikrų istorijų apie moterų gyduolių ir žiniuonių giminę, nuo amžių gyvenusią Čekijos ir Slovakijos pasienyje. Vietos žmonės tikėjo, kad šios moterys apdovanotos ypatingomis, iš kartos į kartą perduodamomis galiomis.
Kateřina Tučková, g. 1980 m. – čekų rašytoja, dramaturgė, publicistė, meno istorikė, parodų kuratorė, vertėja. Per pastarąjį dešimtmetį autorę labai palankiai įvertino čekų skaitytojai, o Salerno literatūros festivalis apdovanojo Libro d‘Europa prizu. K. Tučkovos romanai pasižymi temos unikalumu, kompozicijos ir stiliaus įvairove. Literatūros kritikai ją vadina intriguojančių pasakojimų kūrėja. Romanas „Baltųjų Karpatų raganos“ 2012 m. pelnė Čekijos bestselerio prizą, Josefo Škvoreckio prizą, 2013 m. – pagrindinio Čekijos literatūrinio apdovanojimo Magnesia Litera skaitytojų prizą. Knyga išversta į 20 užsienio kalbų.

Autorę kalbins prozininkė, eseistė Gintarė Adomaitytė, dalyvaus knygos vertėja Jurga Ralytė. Renginys vyks čekų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

 

virselis baltuju-karpatu-raganos
Knygą išleido leidykla „Gelmės“ 2022 m.

tuckova-hq
Čekų rašytoja Kateřina Tučková, czechlit.cz nuotrauka

Rašyti komentarą