ČEKIŠKŲ RENGINIŲ MARATONAS: POEZIJA, FILMAI, KALĖDINĖS SVAJOS

lapkričio 20, 2019 Naujienos Komentarų nėra

Lapkritis dovanoja rudenį, o šis –  tikrą su Čekija susijusių renginių maratoną. 2019 m. lapkričio 12-osios vakarą Vilniaus Sapiegų parke marširavo šaunusis kareivis Šveikas, tikrindamas mūsų žinias apie savo nemirtingus žygius ir jų vertą epochą, įamžintą čekų rašytojo Jaroslavo Hašeko plunksna. Nors draugija  neturėjo savo komandos, bet užtat jos nariai uoliai stebėjo, kaip sekėsi keturioms kitoms. Po poros dienų būrys aktyviausių Lietuvos ir Čekijos draugijos narių nuskubėjo į Seimo rūmus, į aksominės revoliucijos 30-mečiui skirtų Čekijos ir Slovakijos parodų atidarymą 2019 m. lapkričio 14 d. Paroda „Aksominė revoliucija 1989“ surengta Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio bei Lietuvos ir Čekijos draugijos iniciatyva. Parodos autorius – Čekijos Respublikos nacionalinis muziejus, ji veiks iki lapkričio 29 d.

Lapkričio 29-ąją, penktadienį,  17 val. Lietuvos ir Čekijos draugija kviečia visus besidominčius į vakarą Žirmūnų bibliotekoje (Žirmūnų g. 6) „Čekiški motyvai lietuvių poezijoje“. Kaip jau rašėme, ten ketina karaliauti ne tik poezija, bet ir istorija, žurnalistika bei kinematografija. O gruodžio 11-ąją, trečiadienį, Muzikos ir teatro akademijoje, Vargonų salėje  (III a.) – tradicinis šventinis susitikimas su muzika ir įdomiais pasakojimais. Vakare žada dalyvauti prof. Libertas Klimka,  doc. Gedimino Kviklio studentai. Prisiminsime ir čekiškas  vaišes, ruošiamas kalėdiniam bei naujametiniam stalui!

3 amb._20191114_133355
Parodos atidarymo akimirka: (iš kairės į dešinę) Slovakijos Respublikos ambasadorius Lietuvai Ladislavas Babčanas (Ladislav Babčan), LR Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Vytas Korseltas (Vít Korselt)

seime_20191114_135429
Lietuvos ir Čekijos draugijos nariai parodoje: (iš kairės) Eugenijus Butkus, Vitalija Miežutavičiūtė, renginio pranešėjas istorikas Algimantas Kasparavičius, Dalia Bukelevičiūtė, Janina Balsienė ir Lietuvos dailės muziejaus darbuotojas Skaistis Mikelionis

Rašyti komentarą